یه تیم قدرتمند برای روزای سخت

در تعداد زیادی از تماسها و جلسات مشاوره - چیزی حدود 30 درصد - با افرادی مواجه می شوم که دچار تنگناها و مشکلات کاری و بعضا غیر کاری زیادی شده اند . انباشت بدهی و ضرروزیان ، تنهایی ، نداشتن پشتوانه مالی یا سرمایه نقدی برای عبور از بحران و مواردی از این دست .

حالا در این شرایط  من بعنوان مشاور قرار هست به رفع مشکل کمک کنم ... توجه کنید که من نمیتوانم معجزه کنم . معجزه و تلاش واقعی را خود شما می توانید انجام دهید . با پریشان حالی ، عدم اعتماد به نفس  ، ناامیدی و مواردی از این دست کاری از پیش نخواهید برد .

تصور کنید شما به عنوان عابر پیاده با یک خورده تصادف کرده اید و دچار خونریزی و شکستگی شده اید . تصور کنید در این شرایط  شما و انها که به کمکتان می آیند اولویت اول کمک رسانیشان به جای کمک به شما و رساندنتان به مراکز درمانی ، بحث بر سر این موضوع باشد که مقصر حادثه آن خودرو بوده و شما بی تقصیرید و لذا برای حل مشکل باید آن خودرو و صاحبش فلان کار را انجام دهند ... به نظرتان اولویت انتخابی احمقانه نیست. بدیهی است که اول لازم است جلوی خونریزی شما گرفته شده و شما را به مرکز درمانی رساند با بهبودی کامل شما قادر خواهید بود به تنهایی حق خود را از راننده متخلف بازستانید.

وقتی شما در حالتی از یاس و ناامیدی برای مشاوره کسب و کار یا هر مورد دیگری مراجعه می کنید ، لازم است ابتدا به ساکن دارای روحیه ای قوی و ذهن و قلبی سرشار از امید باشید ، برای تسریع در رسیدن به چنین روحیه ای من راهبردی خلاقانه معرفی و پیشنهاد می کنم .
کافی است یک تیم تشکیل دهید و روزانه چند بار اعضای تیم را در ذهن خود فریاد بزنید : اعضای این تیم عبارتند از من ، خدا ، تنهایی
نفر اول خود شما هستید ، نفر دوم خداوند می باشد اویی که هر کس به روش خود با او ارتباط دارد و نفر سوم تنهایی .

اهمیت نفر سوم از این جهت است که در اعماق قلب و جان خود بین خود و خدای خود خلوت کنید و از امید بستن به غیر  خدا خودتان را رها نمایید . تاکید بر تنهایی خود در محضر خدایتان می تواند نیرویی الهی و سرشار از امید را به جوهر وجودتان تزریق نماید و این درست زمانی است که شما می توانید با پشتوانه ای مستحکم از امیدواری به آینده در جهت حل مشکلات قدم بردارید .
صمیمانه درخواست می کنم این موضوع را جدی بگیرید و حداقل تجربه نمایید . اگر تمایل داشتید تجربیات خود را برایم بفرستید تا با دیگران به اشتراک بگذاریم.


این مورد را ارزیابی کنید
(15 رای‌ها)
احمد میرابی

مشاوره  تبلیغات ، تجارت الکترونیک ، توسعه و راه اندازی کسب و کار ، چالشهای مدیریتی برند ؛ علایق و عمده تجارب مرا شامل میشود . در کنار امور شغلی دارای بیش از 1000 صفحه شعر و نثر آهنگین بوده و به کوهنوری علاقه ای ویژه دارم.

وبگاه: www.mirabi.ir پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

مطالب برگزیده

برای تماس با احمد میرابی  از این اطلاعات استفاده کنید  : ایران  |  تهران | خ مطهری،بعد از تقاطع سهروردی | تلفن همراه : 09121500624 | ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  |

از اینکه هموطنانم هنگام استفاده از  مطالب و محتوای mirabi .ir رعایت امانت و ذکر منبع را می نمایند سراپا احترام، ادب و سپاس نثارشان می نمایم.